Історія скла

Скло, без сумніву один з найдивовижніших матеріалів, використовуваних людиною. Що має стародавню історію, скло продовжує залишатися одним з найсучасніших, модних і стильних матеріалів і до цього дня. Мрійники XIX століття марили про будівлі з скла і алюмінію, і, якщо їх мрії про соціальні перетворення так і залишилися утопіями, то будівлі зі скла ми бачимо на кожному кроці.

У ХХ столітті скло пережило друге народження – з'явилися нові види скла, такі як триплекс, з'явилися технології виробництва скла, що дозволяють виготовляти великі листи, – і скло остаточно підкорило архітекторів і дизайнерів. Зараз для людей, охочих отримати стильний і сучасний інтер'єр існує простій рецепт успіху – краса скла, перевірена часом, плюс новітні технології і професіоналізм архітекторів і дизайнерів.

Архітектура і дизайн ХХI немислимі без скла, а широта застосування просто вражає: від підставок, посуду і стелажів – до скляних перегородок, скляних дверей і навіть – скляної підлоги, сходів і ліфтових шахт!

Навіть цвяхи виготовляють зі скла, і архітектори хвалять їх експлуатаційні якості – такі цвяхи не схильні до ерозії.

Цей матеріал такий простий і елегантний, що найпростіші форми в скляному втіленні набувають особливого сенсу і краси. Скло розширює простір і створює чарівну гру світла. Завдяки цим унікальним властивостям скло однаково актуальне, як в невеликому приміщенні, в якому скляні перегородки або меблі використовуються, щоб не захаращувати його, так і в просторому залі, в якому скло підкреслює простір. Якщо ж виникає необхідність розбити велике приміщення на зони, то і тут скло підходить як найкраще – скляні перегородки можуть бути, як повністю прозорими, так і матовими і зовсім не прозорими – залежно від дизайнерської задумки.

Скло легко вписується в будь-який інтер'єр, не тільки в стилі хай-тек, для якого скло один з основних матеріалів – дизайнери успішно вписують композиції з скла і скляні меблі в інтер'єри у стилі барокко, рококо і модерн. Скло легко комбінується з будь-яким матеріалом, наприклад скляні стільниці чудово гармонують і з дерев'яними ніжками, і з кованою або плетеною основою, з алюмінієм, сталлю, позолоченою бронзою і навіть з шкірою – всі ці матеріали підкреслюють прозору легкість і ефемерність скла. Зараз можна робити вироби і цілком зі скла - витончені журнальні столики і солідні кухонні стільниці, міжкімнатні двері з скла і внутрішні суцільноскляні перегородки, прозорі наскрізь шафи-купе і комоди, полиці, підставки, тумби і навіть скляні стільці і крісла!

Використання в інтер'єрі скла зовсім не означає, що відтепер після будинку доведеться ходити навшпиньки, боячись стати слоном в посудній лавці – скляні меблі здатні витримувати чималу вагу і не бояться різких ударів. Для скляних меблів використовуються пластини завтовшки не менше 8 мм. Скляні меблі, скляні перегородки, підлоги, сходи і двері роблять з безпечного скла – гартованого або триплексу, а іноді, наприклад вхідні скляні двері роблять з броньованого скла. І, звичайно, сучасне скло це не тільки добре всім знайомі прозорі пластини. Ще в глибокій старовині скло уміли забарвлювати, а зараз способів урізноманітнити види скла множина – скло може бути кольоровим, матовим, на нього можуть наноситься узори за допомогою піскоструминної обробки, шовкографії, кольорових емалей. Існує навіть технологія “краш” - склу надається вигляду розбитого, тріснутого. Скло може бути прозоре тільки з одного боку, або міняти прозорість залежно від освітленості, пропускати або затримувати ультрафіолет.

Можливості цього стародавнього, але такого сучасного матеріалу справді безмежні!