Характеристики алюмінієвих конструкцій

 

На відміну від багатьох інших матеріалів, вживаних в будівельному виробництві, алюміній - особливий матеріал! Це легкий, красивий, корозійностійкий метал. Алюміній відносно дешевий, дуже зручний, пластичний в процесі виробництва конструкцій, і, разом з тим, вражаюче функціональний - не міняє свою форму під впливом навіть значних навантажень. Звичайно, остання властивість, більшою мірою відноситься не до чистого алюмінію, а до його численних сплавів, які застосовуються у всіх галузях життєдіяльності: від літакобудування до харчової промисловості, і тому місце алюмінію в архітектурі - цілком заслужене. Конструктивним матеріалом є не сам алюміній, а його спеціальні сплави - частіше всього Al-Mg-Si, який при високій міцності має високі пластичні характеристики.

Захисні покриття сплавів – важливий елемент алюмінієвої конструкції. Найбільш давній вид покриття – покриття хімічною (оксидною) плівкою товщиною 25 мкм, яка надійно захищає метал від зовнішніх дій. Сучасніший вид покриття – полімерне покриття порошковими фарбниками в електростатичному полі завтовшки від 70 мкм (покриття в один шар) до 90 мкм і більш (двошарове покриття).

На повітрі алюміній покривається якнайтоншою плівкою окису, яка здатна на сотні років захистити матеріал від корозії. Завдяки цій властивості, а також сучасним технологіям обробки алюмінію, можна запропонувати більше 400 високоякісних відтінків алюмінієвих конструкцій, що включають базовий ряд глянсових відтінків RAL, а також матові, металік, пастельні, анодовані і імітуючи різні породи дерева, кольори.

Під впливом різних температур алюміній проявляє себе, як матеріал з дуже низьким коефіцієнтом розширення, що, природно, виключає появу тріщин і сколів. Так, мрія архітекторів і дизайнерів про створення єдиної монолітної споруди зі скла, конструкція алюмінієвого профілю ув'язненого в ажурні алюмінієві конструкції, стала реальністю. Пофарбований або анодований алюміній не електростатичний. На поверхні профілю не утворюється шорсткості, на яких міг би затримуватися бруд, тому порох і бруд просто не утримуються на алюмінієвому покритті. Вам також не доведеться боротися з плямами або тріщинами, тому що алюміній не піддається дії сонячної радіації і вологи. Величезна перевага алюмінію полягає в тому, що це, одночасно, легкий і міцний матеріал, що дозволяє робити великі за розміром конструкції без застосування додаткових матеріалів.

Алюмінієві конструкції виготовляють з профільних смуг, отриманих шляхом гарячого пресування. Для збільшення жорсткості, зниження ваги і зменшення тепловтрат профілі виготовляються порожнистими складної форми. Алюмінієві профілі дуже добре обробляються різанням, тому для збірки алюмінієвих конструкцій потрібний невеликий верстатний парк (пили, преси, свердлильні і фрезерні верстати). Великий вибір алюмінієвих профілів дозволяє виготовляти тривимірні конструкції будь-якої складності.

Переваги алюмінієвих конструкцій:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • практично необмежена довговічність;
  • висока міцність, при низькій питомій вазі;
  • висока тепло- і звукоізоляція за рахунок застосування термовставок;
  • стійкість до корозії, деформації і інших шкідливих дій навколишнього середовища (дощ, сніг, вітер, промені сонця);
  • простота обслуговування і догляд;
  • легкість ремонту;
  • дуже велика гамма кольорів (каталог RAL);
  • великі можливості в сфері дизайну.