Скління фасадів

 

Варто відзначити, що далеко не всяке скло підійде для скління фасадів. Не можна забувати про те, що у разі, коли ми маємо справу зі світлопрозорими фасадами, конструкції з скла виконують функцію стін, а стіни, у свою чергу, повинні захищати від погодних умов, зберігати тепло або ж, навпаки, - захищати від літньої спеки, ну і, звичайно ж, - від несанкціонованого проникнення ззовні. Звичайне скло, володіє високою теплопровідністю і дуже сильно нагрівається під дією сонячних променів, при цьому енергозбережні показники цього матеріалу дуже низькі. До всього іншого скло є дуже крихким матеріалом. Тому для скління фасадів використовується тільки посилене скло - гартоване або триплекс (високоміцне склеювання з декількох шарів скла і органічної плівки).

Звичайне скло дуже легко руйнується, а при падінні з великої висоти його осколки можуть спричинити дуже неприємні наслідки. Гартоване скло, на відміну від звичайного, розбити можна тільки ударом в торець, проте фасадні конструкції спеціально розробляються так, щоб торці скла були недоступні ззовні. Навіть якщо відбудеться руйнування одного сегменту скляного фасаду (вірогідність цього нікчемно мала), загартоване скло розпадається на дрібні осколки з гладкими краями, які не можуть заподіяти шкоди людині. Що ж до триплексу, його розбити украй проблематично, оскільки навіть при дуже сильному ударі осколки розбитого скла не розсипаються, а залишаються на органічній плівці.

Для того, щоб захистити приміщення від перегрівання (що особливо актуально для південних міст, а також для будівель, фасади яких виходять на південну сторону) при склінні фасадів використовують скло зі светловідбиваючим ефектом. Використання скла з коефіцієнтом віддзеркалення близько 50 % забезпечує практично одностороннє спостереження, що дозволяє приховати від сторонніх очей все, що відбувається за скляними стінами будинку. Дуже ефективне при склінні великих площ енергозберігаюче скло - воно істотно збільшує теплоізоляційні характеристики фасаду. Великою популярністю користуються тоноване, а також скло, що самоочищається (залишаються кришталево чистими після будь-якого дощу) і не вимагають догляду, що дуже актуально при склінні великих площ, фасадів висотних будівель. У одному склі можуть бути суміщені і енергозберігаючі і світоловідбивні властивості. У будинку з фасадом з такого скла - тепло взимку і прохолодно влітку. Як тоноване, так і светловідбивне скло може бути гартовані або зібрані в триплекс, при цьому вони зберігають свої спеціальні властивості, а також набувають властивостей безпечного скла.

Але якими б функціями не володіло скло, головне, щоб воно було якісним. Адже світлопрозорий фасад на дев'яносто відсотків складається саме з скла, тому до вибору скла і склопакета в цілому, необхідно підходити дуже серйозно і ретельно, консультуючись з професіоналами. Пошук найдешевшого варіанту в самі найкоротші терміни обіцяє неприємні сюрпризи.