Виробництво триплексу

 

Триплекс, назва якого перекладається з латині як «потрійний», - сучасний матеріал з широкою сферою застосування. Триплексом є багатошарове скло, що складається з двох (або більше) листів органічного або силікатного скла, які з'єднуються між собою полімерною плівкою або ламінуючою рідиною.

При ударному навантаженні таке скло не розлітається на осколки, як це відбувається у випадку із звичайним склом, а осколки міцно утримуються на еластичній полімерній плівці. Завдяки своїм властивостям, триплекс з відповідними параметрами, які визначаються кількістю шарів і їх товщиною, здатний витримувати значні навантаження і несприятливі погодні умови.

 

Технологія виготовлення і різновиду триплексу

 

Триплекс проводиться з використанням технології пресування при високих температурах. Як шари, можливе застосування стекол різних видів, у тому числі і їх комбінацій. Форма скла може бути не тільки прямолінійною, але і гнутою, залежно від вимог замовника.

Триплекс буває заливним і плівковим. У заливному триплексі як сполучний матеріал між пластами скла використовується ламінуюча рідина, а в плівковому – відповідно, еластична полімерна плівка.

Як правило, триплекс поступає в продаж або крупними пластинами, які потім нарізаются, або у вигляді кінцевих продуктів необхідної форми і розмірів.

Серед різновидів триплексу виділяють скло з посиленим шумопоглинанням, струмообогрівом, енергозберігаючі, кулестійкі бронескло, а також широкий вибір декоративних варіантів, зокрема кольоровий, дзеркальний, тонований триплекс.

 

Вимоги до якості

 

Якість триплексу перевіряється за допомогою серії тестів, при яких скло повинне показати достатню стійкість до ударних навантажень, при розбиванні не розлітатися на осколки, протистояти несприятливим кліматичним умовам (високим температурам, вологості, сонячній радіації). Параметри такого скла повинні відповідати вимогам державного стандарту якості.

Якість готового продукту в основному залежить від якості матеріалу для склеювання і якості поверхні скла. Якщо поверхня підготовлена недостатньо ретельно, на ній можуть з'являтися бульбашки і місця із зниженою міцністю склеювання. Щоб уникнути цього, для перевірки ступеня очищення поверхні використовуються спеціальні пристрої, що вимірюють контактний кут змочування. Для отримання якісного триплексу необхідна гідрофобна поверхня скла, при якій контактний кут змочування достатньо малий.

 

Напрями використання

 

Завдяки безпеці триплексу для людини при пошкодженні і розбитті, його активно використовують для скління автомобільного, залізничного, авіаційного і інших видів транспорту.

Не менш популярне багатошарове скло і в будівництві, де його застосовують як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки будівель. Триплекс використовується як матеріал для фасадів, вітрин, торгових зон, зимових садів, вікон, дверей, перегородок, огорож і сходинок в сходах, підлоги, елементів меблів, вітражів і в безлічі інших варіантів обробки.

Завдяки стійкості до розбивання і складності подальшого видалення осколків, триплекс володіє антивандальными властивостями. Це дозволяє використовувати його при виготовленні склопакетів, перегородок, козирків дахів, вітрин, торгового устаткування, елементів сходів і в інших ситуаціях, де потрібний безпечний матеріал, здатний витримувати значні навантаження. При необхідності можливе виготовлення триплексу різної товщини, зокрема з підвищеним рівнем захисту.

Найбільш ефективним для забезпечення захисту від нападу є кулестійке бронескло, яке використовується для різних куленепробивних споруд (кабіни охорони, касові пункти, вікна і двері). Таке бронескло гарантує захист від наскрізного пробиття кулями (з пістолета Макарова, ТТ, автомата Калашникова, СВД), а також захищає від осколків, при цьому забезпечуючи достатню оптичну прозорість.

 

Декоративний триплекс

 

Використання декоративного триплексу при внутрішній і зовнішній обробці дозволяє створити індивідуальний неповторний стиль, що відрізняється від звичайних стандартів.

Складовими декоративного триплексу є три шари, серед яких як зовнішні виступає прозоре скло, а між ними знаходиться декоративний шар. Декоративним елементом може бути спеціальна кольорова плівка різної прозорості, фольга, текстиль, художній папір і навіть малюнки. Декоративний триплекс буває як одно так і двостороннім (коли малюнок видно з обох боків).